Sobota – rano Oto podium Biegu 7 Szczytów 1 Kiełbasiński Michał / czas: 35h31m 2 Kłodnicki Tomasz / czas: 35h33m 3 Pawłowski łukasz / czas: 35h37m Gratulujemy Piątek – 15.00 Najlepsi odhaczają właśnie 134 kilometr trasy, czyli można powiedzieć, że ściganie prawdziwe właśnie się zaczyna! W czubie kiełbasa, Tumko, Kłodnicki, Pawłowski – widać, że...Continue reading
Kategoria: Outdoorowe historie
Rajd przygodowy z parolotniami w roli głównej
Śmiało można stwierdzić, że impreza RedBull X-Alps to niezwykły rajd przygodowy. Rajd bardzo specyficzny bo zawodnicy mogą poruszać się tylko na parolotniach lub pieszo. Dystans do pokonania to ponad 1000km, z Austrii do Monako, przez największe masywy Alp. Najlepszym trasa zajmie co najmniej tydzień. Brzmi ciekawie, prawda? Wśród startujących jest Polak Paweł Faron. Dzisiejszy...Continue reading
Maciek w ruchu
Zobaczcie uciekające kilometry podczas piątego dnia Maćkowej walki z GSB.
Pół doby na Głównym Szlaku Beskidzkim – czyli jak, w końcu, być szybszym od Więcka
Taka okazja zdarza się raz na…. siedem lat? Dokładnie tyle minęło od, obrosłej już legendami i porostem czasu, wyrypy Piotrka Kłosowicza, który swoimi ówczesnymi napierkami wprowadzał do narodowego światka rajdowego pojęcia takie jak fastpacking czy ultramaratony górskie. Siedem lat czekaliśmy na nowy rekord i się wreszcie doeczekaliśmy – po 115 h do Ustrona dobił Maciej...Continue reading
Maciek Więcek finiszuje.
aktualizacja poranna: Maciek przebiegł, przeszedł, przeczołgał się przez cały Główny Szlak Beskidzki. W Ustroniu na mecie zameldował się w poniedziałek wieczorem przed 23. Cały szlak zajął więc 114 godzin i 50 minut. Gratulujemy. …… Jest godzina 19.06 w poniedziałek 24.06.2013. Maciek Więcek jest więc już w trasie okolo 115 godzin. Własnie zbiega z Czantorii. Za...Continue reading
Czub w duecie – zapiski z Kieratu, część druga
Zanim zaczniesz czytać ostatnią część relacji z Kieratu koniecznie zapoznaj się z pierwszą częścią i prześledź mapę z naniesionymi wariantami i komentarzami. Piąte miejsce? Pięćdziesiąty kilometr odhaczony pod kamieniołomem przynosi zaskakującą wiadomość. Dobre wieści podnoszą nieco uśpionego już spręża i na bezlitośnie długim, asfaltowym i nudnym przelocie do PK 10 mocno przyspieszamy, tuptając nawet na...Continue reading
Czub w duecie – Kierat 2013
Bądź też duet w czubie, bo – tak się złożyło – że w zasadzie całą trasę tegorocznego KIERATU pokonaliśmy wspólnie. Nie planowaliśmy takiego rozegrania tej niezwykle ciężkiej setki, ale okoliczności sprzyjały. Wszak co dwie czołówki, dwie głowy i dwie pary oczu – to o połowę błędów mniej. Zapraszam do pierwszej części relacji z niezwykle udanego...Continue reading
Zimowa Watra Wędrownicza 2013
Ten kultowy już zimowy biwak pod namiotem ma już 10-cio letnią tradycję. Co roku większa lub mniejsza reprezentacja teamu marznie na różnych górach w Beskidach. W miniony weekend na Jałowiec wybrał się Rudy, który pisze: „… 6km zajęło nam prawie 3h bo śniegu było z metr” Więcej dodawać nie trzeba, ale jak ktoś bardzo ciekawski to...Continue reading
AREC na krótko, czyli start relacji LIVE
Epilog To co? Idziemy spać! Panom Markowi i Staszkowi jeszcze raz dziękujemy za sporo emocji, walkę i fantastyczny wynik! Ciężko go porównać z innymi startami, ale śmiem twierdzić, że to najważniejszy i największy sukces dla teamu i dla samych chłopaków. Zespół Nonstop Adventure startuje już od wielu lat, ale to właśnie Stasiu z Markiem wyprowadzają...Continue reading
7000 kilometrów rowerowej podróży
Kaśka i Andrzej kończą wyprawę. Nie przejechali dokładnie takiej trasy jaką zaplanowali, bo lokalna wojna zablokowała granice, ale tysiące kilometrów przepedałowali. Co przeżyli i zobaczyli starczy im pewnie na opowieści do końca życia. Czekamy z niecierpliwością na spotkanie na żywo, a tymczasem zachęcamy zajrzeć na stronę wyprawową www.wyprawa.nonstopadventure.pl, tam mnóstwo niesamowitych historii i zdjęcia, dużo...Continue reading
Maciek na GSB
„Sądecki jeszcze był słoneczny” Takim opisem Rudy opatrzył powyższe zdjęcie. Znaczy, że teraz – będąc już w Beskidzie Niskim – pewnie ma trochę chmur nad głową. Do nazw Sądecki, Niski trzeba jeszcze dodać Śląski, Żywiecki, Gorce [gdzie już był] i Bieszczady [gdzie będzie za chwilę] i wszystko się wyjaśni. Maciek z kolegą idą sobie Głównym...Continue reading
